Apie akmenis


  • Cirkonis

    Angliškai Cubic Zirconia, cheminė formulė ZrO2 – cirkonio dioksidas kristalų formoje. Tai dirbtinis akmuo, optiškai skaidrus ir bespalvis, gali būti gaminamas pačių įvairiausių spalvų. Dėl mažos kainos, patvarumo ir artimų deimantui optinių savybių, tai dažniausiai sutinkama deimanto imitacija juvelyrikoje. Cirkonį nuo deimanto vizualiai atskirti sunku. Tai gana kietas ir patvarus akmuo, kurio vertė Moso mineralų kietumo skalėje yra apie 8, kai deimantas, pats kiečiausias mineralas žemėje - 10.

    Swarovski kristalai

    Mūsų dirbiniuose dažnai naudojami Swarovski AG gamyklose sukurti kristalai. Tai dirbtiniai juvelyriniai akmenys, pagaminti iš krištolo. Norint išgauti ypatingus spindulio lūžius, Swarovski gamyklose šie akmenys padengiami įvairiomis metalizuotomis dangomis. Nors šie krištoliniai akmenys yra labai gražūs, jie yra palyginus minkšti. Todėl, norint ilgai džiaugtis žėrinčiais kristalais, reikėtų papuošalus su jais tausoti. Mūsų naudojami Swarovski perlai  - labai aukštos kokybės perlų imitacijos.

    Kultivuoti perlai

    Kultivuoti perlai tai dažniausiai sutinkami perlai juvelyriniuose dirbiniuose. Tai tokie pat gamtos produktai kaip ir natūralūs, tik išauginti specialiose vietose, padedant žmogui. Daugiausia šių perlų auginama azijos upėse ir jūrose. Į dvigeldes moliuskų kriaukles patalpinami svetimkūniai - plastiko ar perlamutro rutuliukai. Svetimkūnis pradeda dirginti jautrų moliusko kūną, todėl jis stengiasi nekviestą svečią "neutralizuoti" – išskiria kalcio karbonatą, kitaip tariant, perlamutrą ir taip palaipsniui rutuliukas padengiamas perlamutro sluoksniais. 

    Oniksas

    Onikso akmuo yra mineralinės kilmės. Jo paplitimas iš tiesų gana didžiulis – onikso randame kone visame pasaulyje, tačiau labiausiai šiuo akmeniu garsėja Egipto, Pakistano ir Irano valstybės. Taip pat didžiuliai jo klodai plyti ir Indijos, Urugvajaus, Brazilijos, Šiaurės Amerikos teritorijose. Paprastai oniksas susidaro ir didžiausias jo kiekis aptinkamas vulkaninių uolienų tuštumose. Jis yra vienas iš brangesnių interjero elementų, tačiau nepaisant to, plačiai naudojamas ir gana vertinamas. Labiausiai vertinamu laikomas oniksas, kurio paviršiuje matyti įvairios spalvos sluoksniai. Vis dėlto, tokia šio akmens spalva tinkama ne visada, kur kas dažniau naudojamas kitų atspalvių (kurių yra gausybė, nuo rusvų iki melsvų) oniksas.

    Granatas

    Granatas - tai pavadinimas, kuriuo apibūdinama didelė silikatinių, uolienas sudarančių mineralų grupė. Kiekviena granato rūšis pasižymi panašiomis fizikinėmis savybėmis ir yra panašios kristalų formos, tačiau skiriasi jų cheminė sudėtis. Granatų gausiai randama visame pasaulyje. Skirtingose vietovėse randama įvairių rūšių granatų. Kai kurios iš šalių, kuriose išgaunami granatai, yra Indija, Brazilija, Madagaskaras, JAV, Kenija, Šri Lanka ir daugelis kitų. Granatai nuo senų laikų naudojami juvelyriniuose dirbiniuose, papuošaluose ir drožiniuose. Dėl granatų brangakmenių kietumo, patvarumo ir atsparumo įbrėžimams jie idealiai tinka naudoti juvelyrikoje. Didelė granatų įvairovė - nuo kukliai kainuojančių akmenų iki brangių brangakmenių, vertų prabangos. 

    Perlamutras

    Perlamutras – vidinis moliuskų kriauklės sluoksnis, susidaręs iš plonų kalcio karbonato plokštelių ir organikos. Cheminė perlo ir perlamutro sudėtis yra tokia pati. Kadangi perlamutras yra esminė perlo dalis, iš to kilęs ir terminas „perlamutras“ - „perlo motina“.